Produkte > GRAYHILL INC. > 55D30-01-4-AJS
55D30-01-4-AJS Grayhill Inc.
55DP30-x%20Drawing.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 2-3POS 200MA 115V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Silver
Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 2 ~ 3
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 4
Circuit per Deck: 4P3T
Contact Material: Brass
Contact Timing: Shorting (MBB)
Index Stops: Adjustable
Depth Behind Panel: 16.13mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 22 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 55D30-01-4-AJS Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 2-3POS 200MA 115V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Silver, Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 2 ~ 3, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 4, Circuit per Deck: 4P3T, Contact Material: Brass, Contact Timing: Shorting (MBB), Index Stops: Adjustable, Depth Behind Panel: 16.13mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 55D30-01-4-AJS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
55D30-01-4-AJS Hersteller : Grayhill 55DP30-x%20Drawing.pdf Rotary Switches 55D30-01-4-AJS djustable stop, 30°, 1 deck, 2 pole/deck, non-shorting