55GFMSJ175E Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-10638-mv-fuses-din-e-rated-5-5-38-kv.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 5.5KV 175E DIN FUSE
Features: Indicating
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 2.992" Dia x 17.402" L (76.00mm x 442.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 175A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Transformer Protection
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 65kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 5.5 kVAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 55GFMSJ175E Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 5.5KV 175E DIN FUSE, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 2.992" Dia x 17.402" L (76.00mm x 442.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 175A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Transformer Protection, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 65kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 5.5 kVAC.
Weitere Produktangebote 55GFMSJ175E
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
55GFMSJ175E 55GFMSJ175E Hersteller : Bussmann / Eaton bus-ele-ds-10638-mv-fuses-din-e-rated-5-5-38-kv.pdf Industrial & Electrical Fuses 5.5kV 175A DIN E-Rated Med Voltage