564MABA01KGS5
564MABA01KGS5 Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.56UF 10% 800VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: Motor Run
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 800V
Capacitance: 0.56 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 564MABA01KGS5 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.56UF 10% 800VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: Motor Run, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Voltage Rating - DC: 800V, Capacitance: 0.56 µF.