564MKP275KG
564MKP275KG Knowles / Illinois Capacitor
MKP.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Safety Capacitors 0.56uF 10% tol FILM
auf Bestellung 115 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 564MKP275KG Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.56UF 10% 310VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 310V, Height - Seated (Max): 0.563" (14.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.56 µF, Size / Dimension: 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
564MKP275KG 564MKP275KG Hersteller : CDE / Illinois Capacitor MKP.pdf Safety Capacitors 0.56uF 10% tol FILM
auf Bestellung 223 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
564MKP275KG 564MKP275KG Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MKP.pdf Description: CAP FILM 0.56UF 10% 310VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 310V
Height - Seated (Max): 0.563" (14.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.56 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)