564PMB202KTP0
564PMB202KTP0 Cornell Dubilier Knowles
PMB_RMB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.56UF 10% 2KVDC SCREW
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Termination: Screw Terminals
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 700V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm)
Capacitance: 0.56 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3 mOhms
Size / Dimension: 1.673" L x 1.299" W (42.50mm x 33.00mm)
auf Bestellung 602 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 564PMB202KTP0 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.56UF 10% 2KVDC SCREW, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber, Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 700V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm), Capacitance: 0.56 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3 mOhms, Size / Dimension: 1.673" L x 1.299" W (42.50mm x 33.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
564PMB202KTP0 564PMB202KTP0 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor PMB_RMB.pdf Film Capacitors 0.56uF 700V 10%