565MMR250K
565MMR250K Cornell Dubilier Knowles
MMR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 5.6UF 10% 250VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 5.6 µF
Size / Dimension: 1.220" L x 0.465" W (31.00mm x 11.80mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 565MMR250K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 5.6UF 10% 250VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 5.6 µF, Size / Dimension: 1.220" L x 0.465" W (31.00mm x 11.80mm).
Weitere Produktangebote 565MMR250K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
565MMR250K 565MMR250K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor MMR-2944652.pdf Film Capacitors 5.6 uF 250V 10%