Produkte > GRAYHILL INC. > 56BP36-01-1-10N-C
56BP36-01-1-10N-C Grayhill Inc.
56-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 10POS 200MA 115V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Silver
Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 10
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 3.18mm
Actuator Type: Screwdriver Slot
Angle of Throw: 36°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP10T
Contact Material: Brass
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 9.58mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 56BP36-01-1-10N-C Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 10POS 200MA 115V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Silver, Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 10, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 3.18mm, Actuator Type: Screwdriver Slot, Angle of Throw: 36°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP10T, Contact Material: Brass, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 9.58mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.