Produkte > GRAYHILL INC. > 56BSP30-01-1-02N
56BSP30-01-1-02N Grayhill Inc.
56-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 2POS 200MA 115V
Features: Shaft and Panel Sealed
Packaging: Bulk
Contact Finish: Silver
Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 2
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 3.18mm
Actuator Type: Screwdriver Slot
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SPDT
Contact Material: Brass
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 9.58mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 56BSP30-01-1-02N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 2POS 200MA 115V, Features: Shaft and Panel Sealed, Packaging: Bulk, Contact Finish: Silver, Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 2, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 3.18mm, Actuator Type: Screwdriver Slot, Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SPDT, Contact Material: Brass, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 9.58mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.