Produkte > GRAYHILL INC. > 56SDP30-01-1-AJS
56SDP30-01-1-AJS Grayhill Inc.
56-Datasheet
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 2-12POS 200MA 115V
Packaging: Bulk
Features: Shaft and Panel Sealed
Contact Finish: Silver
Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 2 ~ 12
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP12T
Contact Material: Brass
Contact Timing: Shorting (MBB)
Index Stops: Adjustable
Depth Behind Panel: 9.58mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 56SDP30-01-1-AJS Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 2-12POS 200MA 115V, Packaging: Bulk, Features: Shaft and Panel Sealed, Contact Finish: Silver, Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 2 ~ 12, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP12T, Contact Material: Brass, Contact Timing: Shorting (MBB), Index Stops: Adjustable, Depth Behind Panel: 9.58mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.