5BHLE-30E Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 30A 5.5KVAC BOLT
Packaging: Bulk
Features: Indicating
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 3.000" Dia x 19.200" L (76.20mm x 487.68mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 30A
Mounting Type: Bolt Mount
Applications: Transformer Protection
Approval Agency: UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 65kA
Voltage Rating - AC: 5.5 kVAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5BHLE-30E Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 30A 5.5KVAC BOLT, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 3.000" Dia x 19.200" L (76.20mm x 487.68mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 30A, Mounting Type: Bolt Mount, Applications: Transformer Protection, Approval Agency: UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 65kA, Voltage Rating - AC: 5.5 kVAC.
Weitere Produktangebote 5BHLE-30E
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
5BHLE-30E 5BHLE-30E Hersteller : Bussmann / Eaton bus_ele_ds_10351_mv_fuses_e_rated_5_5kv-875803.pdf Cartridge Fuses 5.5kV 30A