5CLE-300E Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 300A 5.5KVAC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 3.000" Dia x 17.900" L (76.20mm x 454.66mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 300A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Transformer Protection
Approval Agency: UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 65kA
Voltage Rating - AC: 5.5 kVAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5CLE-300E Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 300A 5.5KVAC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 3.000" Dia x 17.900" L (76.20mm x 454.66mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 300A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Transformer Protection, Approval Agency: UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 65kA, Voltage Rating - AC: 5.5 kVAC.
Weitere Produktangebote 5CLE-300E
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
5CLE-300E 5CLE-300E Hersteller : Bussmann / Eaton bus_ele_ds_10351_mv_fuses_e_rated_5_5kv-875803.pdf Cartridge Fuses 5.5kV 300A