5CLPT-10E Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-6002-mv-fuses-pt.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 10A 5.5KVAC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 1.600" Dia x 9.500" L (40.64mm x 241.30mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Transformer Protection
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 80kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 5.5 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5CLPT-10E Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 10A 5.5KVAC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 1.600" Dia x 9.500" L (40.64mm x 241.30mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Transformer Protection, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 80kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 5.5 kV.
Weitere Produktangebote 5CLPT-10E
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
5CLPT-10E 5CLPT-10E Hersteller : Bussmann / Eaton bus_ele_ds_6002_mv_fuses_pt-875862.pdf Cartridge Fuses 5.5kV 10A