Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > 5KP18CA_R2_00001
5KP18CA_R2_00001
5KP18CA_R2_00001 Panjit International Inc.
5KP_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 18VWM 29.2VC P600
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 172A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V
Supplier Device Package: P600
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 29.2V
Power - Peak Pulse: 5000W (5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5KP18CA_R2_00001 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 18VWM 29.2VC P600, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: P600, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 172A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V, Supplier Device Package: P600, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 20V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 29.2V, Power - Peak Pulse: 5000W (5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 5KP18CA_R2_00001
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: P600
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 20V
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
5KP18CA_R2_00001 5KP18CA_R2_00001 Hersteller : Panjit 5KP_SERIES-1875576.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 5000W,Transient Voltage Suppressors,P-600,18V,BI