5KP33AHE3/54
5KP33AHE3/54 Vishay General Semiconductor
5kp8_5a.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 5KW 33V 5% Unidir AEC-Q101 Qualified
auf Bestellung 539 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5KP33AHE3/54 Vishay General Semiconductor
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC P600, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: P600, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 93.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V, Supplier Device Package: P600, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 36.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V, Power - Peak Pulse: 5000W (5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 93.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V
Supplier Device Package: P600
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V
Power - Peak Pulse: 5000W (5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 69 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
5KP33AHE3/54 5KP33AHE3/54 Hersteller : Vishay doc88308.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 33V 5KW 2-Pin Case P-600 T/R Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Supplier Device Package: P600
Unidirectional Channels: 1