5KP58A_R2_00001
5KP58A_R2_00001 Panjit International Inc.
5KP_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 58VWM 93.6VC P600
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 53A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V
Supplier Device Package: P600
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V
Power - Peak Pulse: 5000W (5kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5KP58A_R2_00001 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 58VWM 93.6VC P600, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: P600, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 53A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V, Supplier Device Package: P600, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 64.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V, Power - Peak Pulse: 5000W (5kW), Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote 5KP58A_R2_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
5KP58A_R2_00001 5KP58A_R2_00001 Hersteller : Panjit 5KP_SERIES.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 5000W,Transient Voltage Suppressors,P-600,58V,UNI