5KP90CAL-TP
5KP90CAL-TP Micro Commercial Co
5KP22(C)AL_5KP188(C)AL(R-6).pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: TVS DIODE 90VWM 146VC R6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: R-6, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 34.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 90V
Supplier Device Package: R-6
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 146V
Power - Peak Pulse: 5000W (5kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5KP90CAL-TP Micro Commercial Co
Description: TVS DIODE 90VWM 146VC R6, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: R-6, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 34.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 90V, Supplier Device Package: R-6, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 100V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 146V, Power - Peak Pulse: 5000W (5kW), Power Line Protection: No.