Produkte > SIEMENS > 5SJ4140-8HG40
5SJ4140-8HG40
5SJ4140-8HG40 Siemens
12df9f35255dc424bab96a6a4021a8f8fc9e5dc7.pdf
Hersteller: Siemens
Description: MCB 5SJ4 1P 240V 40A SAME PH 10K
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 40A
Mounting Type: DIN Rail
Illumination: None
Actuator Type: Lever
Approval Agency: CCC, CE, EAC, UL489
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 400 V
Voltage Rating - DC: 60 V
Number of Poles: 1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5SJ4140-8HG40 Siemens
Description: MCB 5SJ4 1P 240V 40A SAME PH 10K, Packaging: Box, Current Rating (Amps): 40A, Mounting Type: DIN Rail, Illumination: None, Actuator Type: Lever, Approval Agency: CCC, CE, EAC, UL489, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 400 V, Voltage Rating - DC: 60 V, Number of Poles: 1.