605QPC250KB8A5L
605QPC250KB8A5L Cornell Dubilier Knowles
QPC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6UF 10% 250VAC CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Termination: Screwless - Push-In Spring
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm)
Capacitance: 6 µF
Size / Dimension: 1.811" L x 0.512" W (46.00mm x 13.00mm)
auf Bestellung 101 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 605QPC250KB8A5L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6UF 10% 250VAC CHAS MT, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Termination: Screwless - Push-In Spring, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm), Capacitance: 6 µF, Size / Dimension: 1.811" L x 0.512" W (46.00mm x 13.00mm).