Produkte > GRAYHILL INC. > 60A18-8-020S
60A18-8-020S Grayhill Inc.
60a-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH JOYSTICK FLATTED 2" CBL
Packaging: Bulk
Contact Finish: Phosphor Bronze
Current Rating (Amps): 10mA (DC)
Type: Joystick, 3 - Axis
Switch Function: 360° Rotational, 8-Way Directional, Center Select
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Cable with Connector
Voltage - Supply: 5VDC
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Panel Cutout Dimensions: Circular - 17.25mm Dia
Contact Material: Silver (Ag)
Voltage Rating - DC: 5 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 60A18-8-020S Grayhill Inc.
Description: SWITCH JOYSTICK FLATTED 2" CBL, Packaging: Bulk, Contact Finish: Phosphor Bronze, Current Rating (Amps): 10mA (DC), Mounting Type: Panel Mount, Output: Digital (Mechanical Switch, Pulse), Type: Joystick, 3 - Axis, Switch Function: 360° Rotational, 8-Way Directional, Center Select, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Cable with Connector, Voltage - Supply: 5VDC, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Panel Cutout Dimensions: Circular - 17.25mm Dia, Contact Material: Silver (Ag), Voltage Rating - DC: 5 V.
Weitere Produktangebote 60A18-8-020S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
60A18-8-020S 60A18-8-020S Hersteller : Grayhill grhl_s_a0011394883_1-2289356.pdf Joysticks Joystick Encoder 18deg or 20Pos 8 dir