Produkte > GRAYHILL > 60A18-8-100C
60A18-8-100C
60A18-8-100C Grayhill
grhl-s-a0011394883-1.pdf
Hersteller: Grayhill
Joysticks 60A18-8-100C
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 60A18-8-100C Grayhill
Description: SWITCH JOYSTICK FLATTED 10MA 5V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Phosphor Bronze, Current Rating (Amps): 10mA (DC), Mounting Type: Panel Mount, Output: Digital (Mechanical Switch, Pulse), Type: Joystick, 3 - Axis, Switch Function: 360° Rotational, 8-Way Directional, Center Select, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Cable with Connector, Voltage - Supply: 5VDC, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Panel Cutout Dimensions: Circular - 17.25mm Dia, Contact Material: Silver (Ag), Part Status: Active, Voltage Rating - DC: 5 V.
Weitere Produktangebote 60A18-8-100C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
60A18-8-100C Hersteller : Grayhill Inc. 60a-datasheet.pdf Description: SWITCH JOYSTICK FLATTED 10MA 5V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Phosphor Bronze
Current Rating (Amps): 10mA (DC)
Type: Joystick, 3 - Axis
Switch Function: 360° Rotational, 8-Way Directional, Center Select
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Cable with Connector
Voltage - Supply: 5VDC
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Panel Cutout Dimensions: Circular - 17.25mm Dia
Contact Material: Silver (Ag)
Part Status: Active
Voltage Rating - DC: 5 V