Produkte > GRAYHILL INC. > 62A11-02-090C
62A11-02-090C Grayhill Inc.
62A-D-V-Datasheet
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 32PPR
Packaging: Bulk
Output Type: Quadrature (Incremental)
Mounting Type: Panel Mount
Orientation: User Selectable
Termination Style: Cable with Connector
Voltage - Supply: 5V
Encoder Type: Optical
Detent: Yes
Pulses per Revolution: 32
Actuator Type: 1/4" Dia Flatted End
Built in Switch: Yes
Rotational Life (Cycles Min): 1M
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details 62A11-02-090C Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 32PPR, Packaging: Bulk, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: Panel Mount, Orientation: User Selectable, Termination Style: Cable with Connector, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Optical, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 32, Actuator Type: 1/4" Dia Flatted End, Built in Switch: Yes, Rotational Life (Cycles Min): 1M, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 62A11-02-090C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
62A11-02-090C 62A11-02-090C Hersteller : Grayhill grhls00091_1-2289075.pdf Encoders Encoder, 5V input, 11.25° or 32 positions, pushbutton, 9.0in.cable, connector .050in. centers, quadrature