Produkte > GRAYHILL INC. > 62A15-02-035CH
62A15-02-035CH Grayhill Inc.
62a-d-v-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 24PPR
Packaging: Bulk
Output Type: Quadrature (Incremental)
Mounting Type: Panel Mount
Orientation: User Selectable
Termination Style: Cable with Connector
Voltage - Supply: 5V
Encoder Type: Optical
Detent: Yes
Pulses per Revolution: 24
Actuator Type: 1/4" Dia Flatted End
Built in Switch: Yes
Rotational Life (Cycles Min): 1M
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 62A15-02-035CH Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 24PPR, Packaging: Bulk, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: Panel Mount, Orientation: User Selectable, Termination Style: Cable with Connector, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Optical, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 24, Actuator Type: 1/4" Dia Flatted End, Built in Switch: Yes, Rotational Life (Cycles Min): 1M, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 62A15-02-035CH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
62A15-02-035CH 62A15-02-035CH Hersteller : Grayhill grhls00091-1.pdf Encoders Encoder, 5V input, 15° or 24 positions, pushbutton, 3.5in. connector; .100 centers