Produkte > GRAYHILL INC. > 62C1530-02-030C
62C1530-02-030C Grayhill Inc.
62c-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 12/24PPR
Packaging: Bulk
Output Type: Quadrature (Incremental)
Mounting Type: Panel Mount
Orientation: Vertical
Termination Style: Cable with Connector
Voltage - Supply: 5V
Encoder Type: Optical
Detent: Yes
Pulses per Revolution: 12, 24
Actuator Type: Concentric
Built in Switch: Yes
Rotational Life (Cycles Min): 1M
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details 62C1530-02-030C Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 12/24PPR, Packaging: Bulk, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: Panel Mount, Orientation: Vertical, Termination Style: Cable with Connector, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Optical, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 12, 24, Actuator Type: Concentric, Built in Switch: Yes, Rotational Life (Cycles Min): 1M, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 62C1530-02-030C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
62C1530-02-030C 62C1530-02-030C Hersteller : Grayhill grhls00213-1.pdf Encoders Encoder, Concentric, 15° or 24 positions (deck A), 30° or 12 positions (deck B), pushbutton, 3.0in. cable, connector