Produkte > GRAYHILL INC. > 62C2222-01-120C
62C2222-01-120C Grayhill Inc.
62C-Datasheet
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 16PPR
Packaging: Bulk
Output Type: Quadrature (Incremental)
Mounting Type: Panel Mount
Orientation: Vertical
Termination Style: Cable with Connector
Voltage - Supply: 5V
Encoder Type: Optical
Detent: Yes
Pulses per Revolution: 16
Actuator Type: Concentric
Built in Switch: No
Rotational Life (Cycles Min): 1M
Produktbewertung abgeben
Technische Details 62C2222-01-120C Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 16PPR, Packaging: Bulk, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: Panel Mount, Orientation: Vertical, Termination Style: Cable with Connector, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Optical, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 16, Actuator Type: Concentric, Built in Switch: No, Rotational Life (Cycles Min): 1M.
Weitere Produktangebote 62C2222-01-120C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
62C2222-01-120C 62C2222-01-120C Hersteller : Grayhill grhls00213_1-2289273.pdf Encoders Encoder, Concentric, 22.5° or 16 positions (deck A), Concentric, 22.5° or 16 positions (deck B), no pushbutton, 12.0in. cable, connector