Produkte > GRAYHILL INC. > 62D30-02-060CH
62D30-02-060CH Grayhill Inc.
62A-D-V-Datasheet
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 12PPR
Packaging: Bulk
Output Type: Quadrature (Incremental)
Mounting Type: Panel Mount
Orientation: Vertical
Termination Style: Cable with Connector
Voltage - Supply: 5V
Encoder Type: Optical
Detent: Yes
Pulses per Revolution: 12
Actuator Type: 1/4" Dia Flatted End
Built in Switch: Yes
Rotational Life (Cycles Min): 1M
Produktbewertung abgeben
Technische Details 62D30-02-060CH Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 12PPR, Packaging: Bulk, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: Panel Mount, Orientation: Vertical, Termination Style: Cable with Connector, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Optical, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 12, Actuator Type: 1/4" Dia Flatted End, Built in Switch: Yes, Rotational Life (Cycles Min): 1M.
Weitere Produktangebote 62D30-02-060CH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
62D30-02-060CH 62D30-02-060CH Hersteller : Grayhill Grayhill_07272021_7db2d6_c85a5d78e9764676956069f9c-2509357.pdf Encoders Encoder, 5V input, high torque, 22.5° or 16 positions, pushbutton, 6.0in. cable connector, .100in. centers