Produkte > GRAYHILL > 62F22-01-020S-L
62F22-01-020S-L
62F22-01-020S-L Grayhill
Opt_Encoder_62F-348957.pdf
Hersteller: Grayhill
Encoders Encoder, Lighted shaft, 22.5° or 16 positions, w/o pushbutton, 2.0in. cable, stripped, LED
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 62F22-01-020S-L Grayhill
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 16PPR, Packaging: Bulk, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: Panel Mount, Orientation: Vertical, Termination Style: Cable Leads, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Optical, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 16, Actuator Type: 1/4" Dia Flatted End, Built in Switch: No, Rotational Life (Cycles Min): 1M.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Output Type: Quadrature (Incremental)
Mounting Type: Panel Mount
Orientation: Vertical
Termination Style: Cable Leads
Voltage - Supply: 5V