Produkte > GRAYHILL INC. > 62F22-02-085S
62F22-02-085S Grayhill Inc.
62f-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 16PPR
Packaging: Bulk
Output Type: Quadrature (Incremental)
Mounting Type: Panel Mount
Orientation: Vertical
Termination Style: Cable Leads
Voltage - Supply: 5V
Encoder Type: Optical
Detent: Yes
Pulses per Revolution: 16
Actuator Type: 1/4" Dia Flatted End
Built in Switch: Yes
Rotational Life (Cycles Min): 1M
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 62F22-02-085S Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 16PPR, Packaging: Bulk, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: Panel Mount, Orientation: Vertical, Termination Style: Cable Leads, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Optical, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 16, Actuator Type: 1/4" Dia Flatted End, Built in Switch: Yes, Rotational Life (Cycles Min): 1M.
Weitere Produktangebote 62F22-02-085S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
62F22-02-085S 62F22-02-085S Hersteller : Grayhill grhls00271_1-2289377.pdf Encoders Encoder, Lighted shaft, 22.5° or 16 positions, pushbutton, 8.5in. cable, stripped, no LED