Produkte > GRAYHILL INC. > 62H3030-H9-040S
62H3030-H9-040S Grayhill Inc.
62H-Datasheet
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 12PPR
Packaging: Bulk
Output Type: Quadrature (Incremental)
Mounting Type: Panel Mount
Orientation: Vertical
Termination Style: Cable Leads
Voltage - Supply: 5V
Encoder Type: Optical
Detent: Yes
Pulses per Revolution: 12
Actuator Type: Concentric
Built in Switch: Yes
Rotational Life (Cycles Min): 1M
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 62H3030-H9-040S Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 12PPR, Packaging: Bulk, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: Panel Mount, Orientation: Vertical, Termination Style: Cable Leads, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Optical, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 12, Actuator Type: Concentric, Built in Switch: Yes, Rotational Life (Cycles Min): 1M, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 62H3030-H9-040S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
62H3030-H9-040S 62H3030-H9-040S Hersteller : Grayhill grhl_s_a0011296323_1-2289213.pdf Encoders Encoder, High Torque, Concentric, 30 deg; or 12 positions (deck A), Concentric, 30 deg; or 12 positions (deck B), pushbutton, 4.0in. Cable, stripped