Produkte > GRAYHILL INC. > 62S11-N9-060C
62S11-N9-060C Grayhill Inc.
62S%20Series%20Optical%20Encoders.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 32PPR
Packaging: Bulk
Output Type: Quadrature (Incremental)
Mounting Type: Panel Mount
Orientation: Vertical
Termination Style: Cable with Connector
Voltage - Supply: 5V
Encoder Type: Optical
Detent: No
Pulses per Revolution: 32
Actuator Type: 1/4" Dia Flatted End
Built in Switch: Yes
Rotational Life (Cycles Min): 1M
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 62S11-N9-060C Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 32PPR, Packaging: Bulk, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: Panel Mount, Orientation: Vertical, Termination Style: Cable with Connector, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Optical, Detent: No, Pulses per Revolution: 32, Actuator Type: 1/4" Dia Flatted End, Built in Switch: Yes, Rotational Life (Cycles Min): 1M, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 62S11-N9-060C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
62S11-N9-060C 62S11-N9-060C Hersteller : Grayhill grhls00259-1.pdf Encoders Encoder, 11.25° or 32 positions, no detent, pushbutton, 6.0in. Connector, .050 centers