Produkte > GRAYHILL > 62S22-H9-060C
62S22-H9-060C
62S22-H9-060C Grayhill
Opt_Encoder_62S-335274.pdf
Hersteller: Grayhill
Encoders Encoder, 22.5° or 16 positions, pushbutton, 6.0 in. cable, .050in. Centers
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 62S22-H9-060C Grayhill
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 16PPR, Packaging: Bulk, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: Panel Mount, Orientation: Vertical, Termination Style: Cable with Connector, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Optical, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 16, Actuator Type: 1/4" Dia Flatted End, Built in Switch: Yes, Rotational Life (Cycles Min): 1M.
Weitere Produktangebote 62S22-H9-060C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Output Type: Quadrature (Incremental)
Mounting Type: Panel Mount
Orientation: Vertical
Termination Style: Cable with Connector
Voltage - Supply: 5V