Produkte > GRAYHILL INC. > 62S22-M0-030CH
62S22-M0-030CH Grayhill Inc.
62S%20Series%20Optical%20Encoders.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 16PPR
Termination Style: Cable with Connector
Voltage - Supply: 5V
Encoder Type: Optical
Detent: Yes
Pulses per Revolution: 16
Actuator Type: 1/4" Dia Flatted End
Built in Switch: No
Rotational Life (Cycles Min): 1M
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 62S22-M0-030CH Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 16PPR, Packaging: Bulk, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: Panel Mount, Orientation: Vertical, Termination Style: Cable with Connector, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Optical, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 16, Actuator Type: 1/4" Dia Flatted End, Built in Switch: No, Rotational Life (Cycles Min): 1M.
Weitere Produktangebote 62S22-M0-030CH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
62S22-M0-030CH 62S22-M0-030CH Hersteller : Grayhill Opt_Encoder_62S-335274.pdf Encoders Encoder, 22.5° or 16 positions, no pushbutton, 3.0 in. cable,.050in. Centers