Produkte > GRAYHILL > 62T22-M7-060C
62T22-M7-060C
62T22-M7-060C Grayhill
Opt_Encoder_62T-349127.pdf
Hersteller: Grayhill
Encoders Encoder, Thumbwheel, 22.5° or 16 positions, 6.0in. Cable, connector
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 62T22-M7-060C Grayhill
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 16PPR, Packaging: Bulk, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: Panel Mount, Orientation: Vertical, Termination Style: Cable with Connector, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Optical, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 16, Actuator Type: Thumb Scroll, Built in Switch: Yes, Rotational Life (Cycles Min): 1M.
Weitere Produktangebote 62T22-M7-060C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
62T22-M7-060C Hersteller : Grayhill Inc. 62t-datasheet.pdf Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 16PPR
Termination Style: Cable with Connector
Voltage - Supply: 5V