Produkte > GRAYHILL INC. > 62V08-02-040C
62V08-02-040C Grayhill Inc.
62A-D-V-Datasheet
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 20PPR
Packaging: Bulk
Output Type: Quadrature (Incremental)
Mounting Type: Panel Mount
Orientation: Vertical
Termination Style: Cable with Connector
Voltage - Supply: 3.3V
Encoder Type: Optical
Detent: No
Pulses per Revolution: 20
Actuator Type: 1/4" Dia Flatted End
Built in Switch: Yes
Rotational Life (Cycles Min): 1M
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details 62V08-02-040C Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 20PPR, Packaging: Bulk, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: Panel Mount, Orientation: Vertical, Termination Style: Cable with Connector, Voltage - Supply: 3.3V, Encoder Type: Optical, Detent: No, Pulses per Revolution: 20, Actuator Type: 1/4" Dia Flatted End, Built in Switch: Yes, Rotational Life (Cycles Min): 1M, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 62V08-02-040C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
62V08-02-040C 62V08-02-040C Hersteller : Grayhill grhl-s-a0007999117-1.pdf Encoders Encoder, 3.3V input, 18° or 20 positions, pushbutton, 4.0in. Cable, connector .050in. Centers