Produkte > GRAYHILL INC. > 62V11-02-035C
62V11-02-035C Grayhill Inc.
62a-d-v-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 32PPR
Packaging: Bulk
Output Type: Quadrature (Incremental)
Mounting Type: Panel Mount
Orientation: Vertical
Termination Style: Cable with Connector
Voltage - Supply: 3.3V
Encoder Type: Optical
Detent: Yes
Pulses per Revolution: 32
Actuator Type: 1/4" Dia Flatted End
Built in Switch: Yes
Rotational Life (Cycles Min): 1M
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 62V11-02-035C Grayhill Inc.
Description: ROTARY ENCODER OPTICAL 32PPR, Packaging: Bulk, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: Panel Mount, Orientation: Vertical, Termination Style: Cable with Connector, Voltage - Supply: 3.3V, Encoder Type: Optical, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 32, Actuator Type: 1/4" Dia Flatted End, Built in Switch: Yes, Rotational Life (Cycles Min): 1M.
Weitere Produktangebote 62V11-02-035C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
62V11-02-035C 62V11-02-035C Hersteller : Grayhill grhls00091_1-2289075.pdf Encoders Encoder, 3.3V input, 11.25° or 32 positions, pushbutton, 3.5in. cable, connector .050in. centers