635HC5700KR
635HC5700KR Cornell Dubilier Knowles
HC5.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6.3UF 10% 700VAC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 700V
Height - Seated (Max): 2.819" (71.60mm)
Capacitance: 6.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.8 mOhms
Size / Dimension: 3.150" Dia (80.00mm)
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 635HC5700KR Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6.3UF 10% 700VAC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 700V, Height - Seated (Max): 2.819" (71.60mm), Capacitance: 6.3 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.8 mOhms, Size / Dimension: 3.150" Dia (80.00mm).
Weitere Produktangebote 635HC5700KR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
635HC5700KR 635HC5700KR Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor HC5.pdf Film Capacitors 6.3uF 700VAC 10% Con duction Cooled