63NHG000BI
63NHG000BI Eaton - Bussmann Electrical Division
skuPage.63NHG000BI.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: NH FUSE 63A 500V SIZE 000 GG IMG
Features: Indicating
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 63A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE
Class: gG/gL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details 63NHG000BI Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: NH FUSE 63A 500V SIZE 000 GG IMG, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 63A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, Class: gG/gL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Voltage Rating - AC: 500 VAC.
Weitere Produktangebote 63NHG000BI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
63NHG000BI Hersteller : Bussmann / Eaton Eaton_bus-ele_ds_2142_nh_din_dual_indication_fuse_links.pdf Specialty Fuses NH FUSE 63A 500V SIZE 000 GG IMGL