Produkte > KNOWLES NOVACAP > 6560N151J103LE
6560N151J103LE
6560N151J103LE Knowles Novacap
Commercial_Radial_Lead.pdf
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 150PF 10KV C0G/NP0 RAD
Tolerance: ±5%
Lead Style: Straight
Features: High Voltage
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 10000V (10kV)
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.800" L x 0.402" W (20.30mm x 10.20mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.681" (17.30mm)
Height - Seated (Max): 0.873" (22.18mm)
Capacitance: 150 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 6560N151J103LE Knowles Novacap
Description: CAP CER 150PF 10KV C0G/NP0 RAD, Tolerance: ±5%, Lead Style: Straight, Features: High Voltage, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 10000V (10kV), Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.800" L x 0.402" W (20.30mm x 10.20mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.681" (17.30mm), Height - Seated (Max): 0.873" (22.18mm), Capacitance: 150 pF.