664HC1600K2CM6
664HC1600K2CM6 Cornell Dubilier Knowles
HC1.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.66UF 600VAC CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 600V
Height - Seated (Max): 1.193" (30.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.66 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.8 mOhms
Size / Dimension: 2.677" L x 1.181" W (68.00mm x 30.00mm)
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 664HC1600K2CM6 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.66UF 600VAC CHAS MT, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 600V, Height - Seated (Max): 1.193" (30.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.66 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.8 mOhms, Size / Dimension: 2.677" L x 1.181" W (68.00mm x 30.00mm).
Weitere Produktangebote 664HC1600K2CM6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
664HC1600K2CM6 664HC1600K2CM6 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor HC1.pdf Film Capacitors 0.66uF 600Vac 10% Conduction Cooled