664HC2700K2CM6
664HC2700K2CM6 Cornell Dubilier Knowles
HC2.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.66UF 700VAC CHAS MT
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 700V
Height - Seated (Max): 1.193" (30.30mm)
Capacitance: 0.66 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.4 mOhms
Size / Dimension: 2.677" L x 1.181" W (68.00mm x 30.00mm)
auf Bestellung 13 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 664HC2700K2CM6 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.66UF 700VAC CHAS MT, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 700V, Height - Seated (Max): 1.193" (30.30mm), Capacitance: 0.66 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.4 mOhms, Size / Dimension: 2.677" L x 1.181" W (68.00mm x 30.00mm).
Weitere Produktangebote 664HC2700K2CM6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
664HC2700K2CM6 664HC2700K2CM6 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE HC2-2944688.pdf Film Capacitors 0.66uF 700Vac 10% Conduction Cooled