664LC2600K5HM6
664LC2600K5HM6 Cornell Dubilier Knowles
LC2.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.66UF 600VAC CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 600V
Height - Seated (Max): 1.339" (34.00mm)
Capacitance: 0.66 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.8 mOhms
Size / Dimension: 1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm)
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 664LC2600K5HM6 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.66UF 600VAC CHAS MT, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 600V, Height - Seated (Max): 1.339" (34.00mm), Capacitance: 0.66 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.8 mOhms, Size / Dimension: 1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm).
Weitere Produktangebote 664LC2600K5HM6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
664LC2600K5HM6 664LC2600K5HM6 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LC2-2944767.pdf Film Capacitors 0.66uF 600Vac 10% Conduction Cooled