683MPR250K
683MPR250K Cornell Dubilier - CDE
MPR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 0.068uF 250V 20%
auf Bestellung 655 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 683MPR250K Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
683MPR250K 683MPR250K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MPR.pdf Description: CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)