684MMR250K
684MMR250K CDE / Illinois Capacitor
MMR-2944652.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.68uF 10% tol FILM
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 684MMR250K CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.68 µF, Size / Dimension: 0.728" L x 0.236" W (18.50mm x 6.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
684MMR250K 684MMR250K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MMR.pdf Description: CAP FILM 0.68UF 10% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.68 µF
Size / Dimension: 0.728" L x 0.236" W (18.50mm x 6.00mm)