686BPA025M
686BPA025M Cornell Dubilier Knowles
BPA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: ELECTROLYTIC/IC
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia x 0.748" L (10.00mm x 19.00mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.876Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 204 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 106.76 mA @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 686BPA025M Cornell Dubilier Knowles
Description: ELECTROLYTIC/IC, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia x 0.748" L (10.00mm x 19.00mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.876Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 204 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 106.76 mA @ 50 kHz.