687KXM063M
687KXM063M Knowles / Illinois Capacitor
KXM.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 680uF 63V 20%
auf Bestellung 1888 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 687KXM063M Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 195mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 66 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.23 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.05 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
687KXM063M 687KXM063M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor KXM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 680uF 63V 20%
auf Bestellung 1970 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
687KXM063M 687KXM063M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles KXM.pdf Description: CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 195mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 66 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.23 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.05 A @ 100 kHz
Mindestbestellmenge: 5
687KXM063M 687KXM063M Hersteller : Illinois Capacitor / CDE KXM%20series-553006.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 680uF 63V 20%