687LBB400M2EH
687LBB400M2EH Cornell Dubilier Knowles
LBB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 365.71mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.85 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.6595 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 687LBB400M2EH Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 365.71mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.85 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.6595 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 687LBB400M2EH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
687LBB400M2EH 687LBB400M2EH Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LBB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 680uF 400V 20% LYTICS/IC
Produkt ist nicht verfügbar
687LBB400M2EH 687LBB400M2EH Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LBB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 680uF 400V 20% LYTICS/IC