Produkte > SIEMENS > 6EP13111SH03
6EP13111SH03 Siemens
Hersteller: Siemens
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 5V
Features: Adjustable Output, IP20
Packaging: Box
Size / Dimension: 2.07" L x 2.13" W x 3.54" H (52.5mm x 54.0mm x 90.0mm)
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Applications: Industrial, ITE (Commercial)
Input Type: AC or DC
Approval Agency: CB, CE, cULus, cURus
Efficiency: 77%
Current - Output (Max): 3A
Voltage - Output 1: 5V
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60950-1; UL 508
AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min): 110V
DC Voltage - Input (Max): 300V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 6EP13111SH03 Siemens
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 5V, Features: Adjustable Output, IP20, Packaging: Box, Size / Dimension: 2.07" L x 2.13" W x 3.54" H (52.5mm x 54.0mm x 90.0mm), Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Applications: Industrial, ITE (Commercial), Input Type: AC or DC, Approval Agency: CB, CE, cULus, cURus, Efficiency: 77%, Current - Output (Max): 3A, Voltage - Output 1: 5V, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60950-1; UL 508, AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, DC Voltage - Input (Min): 110V, DC Voltage - Input (Max): 300V.