6KPE43CAH
6KPE43CAH Eaton - Electronics Division
6KPE_DS.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 43VWM 69.4VC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 95.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.4V
Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 6KPE43CAH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 43VWM 69.4VC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 95.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 47.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.4V, Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote 6KPE43CAH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
6KPE43CAH 6KPE43CAH Hersteller : Eaton Electronics 6KPE_DS.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes AUTO TVS DIODE, 6KPE FAMILY, 43Vdc, Bi-d