Produkte > UNITED CHEMI-CON > 6PS680MJ12-T14
6PS680MJ12-T14
6PS680MJ12-T14 United Chemi-Con
PS_Series_REV_03.2004.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 680UF 20% 6.3V T/H
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ High Frequency: 5.5 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 6PS680MJ12-T14 United Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 680UF 20% 6.3V T/H, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ High Frequency: 5.5 A @ 100 kHz.