Produkte > POLOLU > 6V, 5.5A STEP-DOWN VOLT REG. D36V50F6
6V, 5.5A STEP-DOWN VOLT REG. D36V50F6
6V, 5.5A STEP-DOWN VOLT REG. D36V50F6 POLOLU
Hersteller: POLOLU
Category: Converter Modules
Description: Converter: step down; Uout: 6V; Uin: 6.5÷50V; 5.5A; 80÷95%
Type of converter: step down
Output voltage: 6V
Input voltage: 6.5...50V
Maximum output current: 5.5A
Efficiency: 80...95%
Board dimensions: 25.4x25.4mm
Information: product is not a working device, but only component
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 6V, 5.5A STEP-DOWN VOLT REG. D36V50F6 POLOLU
Category: Converter Modules, Description: Converter: step down; Uout: 6V; Uin: 6.5÷50V; 5.5A; 80÷95%, Type of converter: step down, Output voltage: 6V, Input voltage: 6.5...50V, Maximum output current: 5.5A, Efficiency: 80...95%, Board dimensions: 25.4x25.4mm, Information: product is not a working device, but only component.