Produkte > POLOLU > 7.5V, 5A STEP-DOWN VOLT REG. D36V50F7
7.5V, 5A STEP-DOWN VOLT REG. D36V50F7
7.5V, 5A STEP-DOWN VOLT REG. D36V50F7 POLOLU
Hersteller: POLOLU
Category: Converter Modules
Description: Converter: step down; Uout: 7.5V; Uin: 8.3÷50V; 5A; 80÷95%
Type of converter: step down
Output voltage: 7.5V
Input voltage: 8.3...50V
Maximum output current: 5A
Efficiency: 80...95%
Board dimensions: 25.4x25.4mm
Information: product is not a working device, but only component
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 7.5V, 5A STEP-DOWN VOLT REG. D36V50F7 POLOLU
Category: Converter Modules, Description: Converter: step down; Uout: 7.5V; Uin: 8.3÷50V; 5A; 80÷95%, Type of converter: step down, Output voltage: 7.5V, Input voltage: 8.3...50V, Maximum output current: 5A, Efficiency: 80...95%, Board dimensions: 25.4x25.4mm, Information: product is not a working device, but only component.